Yükleniyor...

Uyandırılmayı Bekleyen Güzel: Karacaören Gölü

UYANDIRILMAYI BEKLEYEN GÜZEL: KARACAÖREN GÖLÜ

Can gezikolikler, hepinize kucak dolusu selamlar. Yazılarımızı Facebook, Twitter, Linkedin ve Instagram üzerinden DR. MURAT AK SEYAHAT isimli sayfamıza beğeni yaparak takip edebilir, aynı isimli Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Hazır mıyız  yeni rotamıza ? E haydi buyrun o zaman müthiş bir güzelliğe yolculuğumuz başlıyor…

MÜTHİŞ POZLAR

Yemyeşil ormanların arasında mavilerle süslenip püslenmiş bir firuze misali başka bir yerde benzerini kolay kolay bulamayacağınız pozları vermek için çoktan hazır Karacaören Gölü. Aslında bir baraj gölü. Fakat o kadar zarif ve güzel bir görünüme kavuşmuş ki sanki bunun hazzını herkese göstermek istercesine. Sizlerde bu nazik daveti kabul etmekte gecikmek istemiyorsanız Karacaören Gölü ile randevunuza zaman ayırın. 

DOĞA GÜZELLİĞİNİ KARACAÖREN’DE SAKLIYOR

Burdur ili Bucak ilçesi sınırlarında bulunan Karacaören bir baraj gölü. Sulama, taşkın kontrolü ve elektrik enerjisi üretimi amacıyla 1977-1990 yılları arasında inşa edilmiş. Her ne kadar bir baraj gölü de olsa rüyamsı bir güzelliğe sahip Karacaören Gölü'nü gördükten sonra bu büyüleyici güzelliğin doğa turizmine bir an önce kazandırılması gerektiğini düşünebilirsiniz. 

KARACAÖREN 1 VE 2 GÖLLERİ

Karacaören Barajı iki kısımdan oluşmakta. Karacaören 1 ve 2 gölleri. Her iki gölde biribirine nispet yaparcasına adeta güzellikte zerafette yarışıyorlar. Karacaöen 1 Gölü'ne Burdur Antalya yolundan dinlenme tesislerine giden yoldan ulaşmanız son derece kolay. Böylece hem bu tesiste yemek ve çay keyfini müthiş bir manzaranın eşliğinde çıkarabilir hem de fotoğraf makineniz de birbirinden güzel manzaraları yakalayabilirsiniz. Karacaören 2 Gölü ise bu tesisin biraz daha yukarısında bulunmakta. Yön levhalarına takip ederek gireceğiniz stabilize bir yoldan adeta prensesvari bir güzelliğe sahip olan Karacaören 2 Gölü'ne ulaşabilirsiniz. 

KIZILÇAM AĞAÇLARI ARASINDA ZARİF BİR GÜZELLİK

Karacaören Gölü etrafını çevreleyen kızılçam ağaçlarıyla oldukça zarif bir görünüme kavuşmuş. Özellikle fotoğraf tutkunlarını cezbedecek pozları vermek için misafirlerini sabırsızlıkla beklemektedir.

ALABALIK KEYFİNİ MUHTEŞEM MANZARANIN EŞLİĞİNDE ÇIKARIN

Gölde sınırlı sayıda konaklama ve dinlenme tesisi bulunmakla birlikte çok sayıda alabalık çiftliği bulunmakta. Göl kenarında yer alan sınırlı sayıdaki tesislerde yetişen alabalıkların tadına bakabilir, kuş cıvıltılarının musikisi eşliğinde doğanın en güzel seramonilerinden birinin tadına varabilirsiniz.

 SAKLI GÖL EVLERİNİ MUTLAKA GÖRÜN

Gölün büyüleyici manzarasına sahip Saklı Göl evlerinde bungalov tarzı mekanlarda konaklayabilir, özel olarak dizayn edilen terasta kahveniz eşliğinde doyumsuz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 

NASIL GİDİLİR ?

Karacaören Gölü'ne, Ankara İstanbul İzmir istikametlerinden Antalya karayolunu izleyerek Burdur ilini geçtikten sonra  Karacaören tabelasını takip ederek bu etkileyici güzelliğe ulaşabilirsiniz. 

 GEÇ KALMAYIN

Karacaören’in sizi rüya alemlerine daldıracak güzelliğini görmediyseniz, seyahat dünyanıza açacağınız sıra dışı bir güzellik penceresi için özgürlünüzü alın ve Karacaören Gölü’ne yelken açın. Bir başka seyahat durağında buluşmak dileğiyle hep seyahatte kalın…

Not: Yazımıza fotoğraf katkıları için Sayın Ömer ABALI ve Bucak Belediye Başkanlığı’na çok teşekkürler.

Facebook, Twitter, Linkedin ve Instagram: DR.MURAT AK SEYAHAT Yorum Yazın

İçeriğimiz ile ilgili değerlendirmelerinizi ve içeriğimize eklenmesini istediğiniz konular var ise lütfen yorum olarak iletiniz.

İçeriklerimizi diğer sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz.

(Mesaj için 255 karakter limiti bulunmaktadır.)
8 + 3 =